Idea Strefy Divemastera


 

Ideą powstania Strefy Divemastera było stworzenie edukacyjnego wsparcia dla wszystkich szkolących się na poziomy profesjonalne takie, jak Divemaster czy Instruktor. Przez lata prowadzenia tych kursów w Szkole Instruktorów Nurkowania im. Witka Śmiłowskiego stworzyliśmy dużo unikalnych materiałów, które pomagają opanować najtrudniejsze zagadnienia z tych kursów. Często sami długo szukaliśmy tych materiałów, a czasem musieliśmy je po prostu stworzyć od początku, bo nie były one dostępne. Tak powstały autorskie rozwiązania które w znaczący sposób ułatwiają edukację oraz pracę w branży nurkowej. Teraz chcemy się nimi podzielić ze wszystkimi, którzy podjęli decyzję o wejściu na drogę profesjonalną w tej branży. 
 
Chciałbym, żeby było to miejsce, w którym każdy, kto szkoli się na profesjonalistę w branży nurkowej lub już nim jest, mógł znaleźć coś przydatnego dla siebie. 
 
Strefa podzielona jest na następujące działy:
  • Demonstracje – filmy z demonstracjami ćwiczeń z poszczególnych kursów
  • Teoria – materiały wspierające naukę teorii na kursie Divemastera i Instruktora
  • Porady – artykuły z poradami dotyczącymi zaliczania poszczególnych części kursów, a także pracy jako Divemaster /Instruktor
  • Narzędzia – narzędzia przydatne do pracy Divemastera / Instruktora
  • Standardy – tutaj znajdują się opisy szczegółowych wymagań kursów poziomu profesjonalnego
Strefa Divemastera zawiera dużo materiałów dostępnych publicznie dla wszystkich użytkowników. Zachęcamy szczególnie osoby stojące przed decyzją o zapisaniu się na kurs poziomu profesjonalnego do zapoznania się z poszczególnymi działami. Znajdziecie tutaj dużo informacji, jak takie kursy przebiegają i jakie są ich szczegółowe wymogi. 
 
W części publicznej znajdziecie wiele materiałów przydatnych do nauki na kursie Divemastera oraz kursie Instruktorskim. Warto wiedzieć więcej wkraczając na wyższy poziom w branży nurkowej. 
 
Dla wszystkich Kandydatów i Absolwentów Szkoły Instruktorów Nurkowania im. Witka Śmiłowskiego stworzyliśmy także cześć Strefy dostępną po zalogowaniu. Zawiera ona dodatkowe materiały pomocne dla Kandydatów i Absolwentów naszych szkoleń. Ta część otwarta jest  dla tych którzy wspólnie z nami w profesjonalny sposób przyczyniają się do rozwoju branży nurkowej.
 
 
 
 
 
 
Michał Kosut
PADI Platinum Course Director